משלוח חינם בכל קנייה מעל 190 ש"ח | כל האתר ב-45 ש"ח * לא כולל מארזים
ת.ד. 597, גבעתיים
ת.ד. 597, גבעתיים

המומלצים שלא חשבתם עליהם – ספרים מומלצים לילדים בני 4-3

יעל שכנאי
28 ביוני 2023
תוכן עיניינים

קריאת ספרים בגילים צעירים, עשויה להיות בעלת חשיבות מכרעת להתפתחות ילדים בני 4-3. לכן, חשוב לבחור עבור ילדינו ספרים טובים שיקדמו אותם ויתרמו להתפתחותם. היצע ספרי הילדים המתאימים לגילים אלה הוא מאוד רחב, ורק הולך וגדל עם כל ספר שיוצא לאור. עם זאת, לא כל ספר הוא טוב ומומלץ הן מבחינת אופן הכתיבה, הן מבחינת התוכן שהוא מעביר אל הילד.

לנו ב”רימונים”, חשוב לבחור בקפידה את ספרי הילדים שאנחנו מוציאים לאור כך שיתאימו לקוראים הצעירים ויפתחו את חשיבתם. מדובר בספרים הנוגעים בנושאים מגוונים, רגישים ומעצימים שיסייעו לפתח בילדים שלכם תשומת לב, אמפתיה והכרה של העולם הסובב אותם מזוויות נוספות.

אנו ממליצים גם לכם ההורים להשקיע בנושא זה ולוודא שנושאי הספרים שאתם מכניסים הביתה מקיפים תחומים מגוונים ככל האפשר, שיסייעו לילדיכם להתבוננות בעולם הסובב אותם מנקודת מבט רחבה, ערכית ומכילה. לשם כך, אנו מעוניינים להמליץ לכם על שישה ספרים מתוקים במיוחד, שנוגעים בדיוק בנושאים כאלה.

6 ספרים מומלצים לילדים בני 4-3

 1. בקבוקים ונהנים / פטרישיה אורבך – האם בקבוק ריק הוא רק בקבוק ריק? מה עוד הוא יכול להיות? ואילו משחקים יכולים להיכנס לתוכו? זהו ספר נפלא לפעוטות שמלמד יצירתיות ושימוש בדמיון ומכוון גם לשמירה על איכות הסביבה והפיכת בקבוקים לצעצועים. הספר מציג שילוב חשוב של ערכי השמירה על הסביבה, שהם בעלי חשיבות עליונה בעולם שלנו היום, יחד עם מיומנויות של פיתוח הדמיון אשר ישרתו את הילדים גם בגיל צעיר וגם בגילים מבוגרים יותר. המיוחד בספר זה, הוא העובדה שאין בו טקסט… כן כן, קראתם נכון. הספר מיועד לשיח בין ההורה לילד דרך האיורים שמשולבים בצילומים של בקבוקים למיחזור. דרך נהדרת לדבר על נושא יצירתיות ועל מיחזור לשמירת איכות הסביבה.

 

 1. ספר הרגשות הגדול/ מרי הופמן – ספר זה בוחן ברגישות ובחום את קשת הרגשות בחיי המשפחה, בבית הספר ובכל מקום. בעזרתו תוכלו לחקור עם ילדיכם סוגים שונים של רגשות ולראות אם תוכלו לזהות רגשות שמתאימים לאלה שגם אתם חווים או כאלה שיכולים לעזור לכם להבין איך אנשים אחרים מרגישים. הסופרת מרי הופמן כתבה למעלה מתשעים ספרים לילדים, החל בספרים לפעוטות ועד רומנים לבני נוער, וזכתה בפרסים ספרותיים רבים. הספר מלווה באיורים של המאיירת המנוסה רות אסקווית’, שהייתה מוכרת כקריקטוריסטית בעיתון ה”גארדיאן” במשך 20 שנה וכתבה ואיירה למעלה משישים ספרים לצעירים ולילדים.

 

 1. נשיקות בתלתלים/ קרן ליאל אשרי – ספר שירים מלא דמיון הנוגע ברגישות ובהומור בנושאים יומיומיים שמעסיקים ילדים: יחסים עם ההורים, אחים קטנים, נשיקות, חלומות ואפילו… אלוהים. והכל מנקודת מבטו של ילד נבון וסקרן, המוצא דרכים יצירתיות ושובות לב להתבונן בעולם סביבו. בדרך הוא פוגש חתול משוקולד, מצייר דרקון על הלחי של אמא ומזמין את אלוהים למשחק מחבואים. עולמו הפנימי העשיר של הילד מלווה באיוריו הייחודיים והרגישים של המאייר המוכר דני קרמן.

 

 1. תינוקות לא צומחים על עצים/ סופי בלקאול – במוקדם או במאוחר, כל ילד ישאל את השאלה הגדולה מכולן, “איך באים תינוקות לעולם?”, שאלה שהורים רבים חוששים לעמוד מולה. הספר מזמין אותנו הקוראים להצטרף לילד הקטן והסקרן ששואל את כולם מהיכן מגיעים תינוקות, החל בבייביסיטר שלו, דרך הדוור והגננת, ומכולם מקבל תשובות מצחיקות וגם מבלבלות, עד שהוריו עושים לו סדר בבלגן.
  סופי בלקאול שזכתה בפרסים רבים על ספריה ועל איוריה, יצרה ספר ילדים נפלא, עתיר בפרטים משעשעים שכובשים את לב הקוראים הצעירים והמבוגרים כאחד, תוך חשיפה עדינה, חכמה והומוריסטית של האמיתות הבסיסיות על הגעת תינוקות לעולם באופן שמתאים גם לגיל צעיר.
  מעולם התשובה לשאלה “מהיכן באים תינוקות לעולם” לא הייתה קלה או משעשעת כמו בספר הזה.
  סופי בלקאול היא מאיירת שזכתה בפרסים רבים על איוריה וספריה לילדים בגיל הרך. בין הפרסים בהם זכתה, תמצאו גםאת הכתרת ספר זה בין עשרת הספרים הטובים ביותר לגיל הרך שנבחרו על ידי “הניו-יורק טיימס” לשנת 2014.

 

 1. משפחות משפחות מיליון לפחות!/ לימור טלמור – לכל ילד שהולך היום לגן או לבית-הספר, יש חבר או חברה שחיים באחת המשפחות המופיעות בספר. הספר עוזר לילדים של היום להבין את השונה והדומה בין המבנים והסוגים השונים של המשפחות. המכנה המשותף בין כל המשפחות הוא שכולן משפחות אוהבות.
  כל ילד יוכל להתחבר לאחת מהן ולהרגיש שייך לסיפור. הספר מדגיש את החשיבות בהכרה ובקבלה את כל סוגי המשפחות ואת הילדים הבאים מהן.
  לימור טלמור, אמא לא נשואה, מורה לספרות, לשון והבעה. לימור כותבת לילדים ופרסמה עד כה שלושים ערכות לימוד של סיפורים בהמחשה לגיל הרך, כותבת סיפורים בהזמנה כטיפול ביבליותרפי בילדים ומנחה סדנאות בנושא “סופרת מספרת”.

 

 1. אריה זה”ב/ לימור טלמור – בספר נפלא זה, מלך החיות הוא אריה זה”ב אמיתי. זָהָ”ב אלה ראשי התיבות של “זהירות בדרכים”. הוא מגיע מן הג’ונגל הגדול ונבהל מאוד כשהוא רואה את כל הרמזורים ומעברי החציה ואינו מבין את החוקים והכללים. כשהוא פוגש את עילי, הכוֹל מתבהר כי החיים הרבה יותר בטוחים ונפלאים כשיודעים את הכללים ונזהרים.
  חוקי הזה”ב מובאים בספרה של לימור טלמור בחן רב ובהומור. האריה של המאייר המוכשר שחר קובר כובש את לב הקוראים הצעירים, והדמויות כולן יחד מעבירות מסר ההופך את הספר לספר חובה לילדי גן וכיתות א’-ב’ בשנות המודעות הראשונות שלהם לחשיבות הזהירות והביטחון בדרכים.

 

ששת הספרים המוזכרים מעלה הם כמה דובדבנים מוצלחים מתוך מבחר רחב מאוד של ספרים מצוינים לילדים, שאולי עדיין לא שמעתם עליהם. אז אם אתם רוצים להרחיב את מדף הספרים והסיפורים לפני השינה של הילדים מעבר ל”איה פלוטו”, “מיץ פטל” ו”הבית של יעל” המקסימים והמוכרים, זוהי הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם להתנסות ולהעשיר את מדף הספרים המשפחתי גם בספרים קצת פחות מוכרים אך מוצלחים ומרגשים לא פחות!

 

לסיכום

חשוב לבחור ספרים טובים לילדים גם בגילים הצעירים ביותר, כשהמוח שלהם פתוח ומוכן לספוג כל גירוי וכל מידע מהסביבה. עם הספרים המומלצים של רימונים תוכלו לוודא שיש לכם מגוון איכותי של ספרים להקריא לילדים.

אנו מאחלים לכם קריאה מהנה ומחכים לשמוע מה דעתכם.

ספרים מומלצים לילדים בני 4-3
עורכת המאמר:
יעל שכנאי
יעל שכנאי

שמי יעל שכנאי, מו"לית הוצאת "רימונים", סופרת ועורכת ומנחת סדנאות כתיבה בארץ ובעולם. ילידת תל אביב, התחנכתי בנעוריי בלונדון ואני בוגרת אוניברסיטת בר אילן בספרות אנגלית, פסיכולוגיה ומדעי המדינה. את הוצאת "רימונים" הקמתי בשנת 2004, והפכתי אותה להוצאת בוטיק שמוציאה ספרות עברית יפה למבוגרים, לנוער ולילדים, וספרות מתורגמת ואיכותית ממגוון שפות. רבים מספרי הילדים והנוער של רימונים נכנסו לרשימות הספרים המומלצים של משרד החינוך וחלקם אף נלמד בבתי ספר. הוצאתי לאור חמישה ספרים למבוגרים ושלושה ספרי ילדים. אחד מספריי למבוגרים נמצא בתהליך עיבוד לסדרת טלוויזיה ולהצגת תיאטרון.

שיתוף התוכן:
מועדון הקוראים

אוהבים לקרוא ועדיין לא נרשמתם למועדון הקוראים של רימונים?  למה אתם מחכים?

השאירו פרטים עכשיו, כאן בהמשך, וזכו לשלל הטבות מיוחדות והפתעות השמורות רק לחברי המועדון!

מארזים במחירים מצחיקים, קופונים מיוחדים, וכמובן – אפשרות לרכישה מוקדמת של הכותרים החדשים שלנו לפני צאתם לחנויות.

מאמרים נוספים
הצטרפו למועדון הקוראים
דילוג לתוכן