שרותי הפקה

הוצאתו לאור של ספר היא תהליך הפקה מורכב הכולל כמה שלבים שיפורטו בהמשך. רימונים מספקת ללקוחותיה את שירותי ההפקה המלאים החל בשלב קבלת כתב-היד הגולמי מהסופר ועד יציאתו לאור של הספר לחנויות הספרים. דגש מיוחד מושם על ביצוע איכותי ומקצועי של כל שלב בהפקה. עם זאת, אנו רואים חשיבות בשיתוף הכותבים בתהליך, תוך מתן יחס אישי וקשב לרצונותיהם ולאופן בו הם רואים את התוצר הסופי בעיני רוחם.

 

שלבי ההוצאה לאור:

לקטורה: כל כתב-יד המגיע אל ההוצאה עובר בחינה קפדנית של הלקטורים שלנו. הם בוחנים את איכות הכתיבה, את מידת התאמתו לתמהיל הספרים בהוצאה ואת מידת התאמתו להפצה מסחרית.

חשוב לדעת, אנו מקפידים להשיב לכל כותב שפונה אלינו בטווח של עד חודשיים מיום הפנייה, בין אם התשובה חיובית או שלילית. עם זאת, אין באפשרותנו לנמק לכל פונה את הסיבות בגינן הוחלט שלא להוציא לאור את כתב-היד. כמו-כן, איננו מחזירים כתבי-יד שנשלחו בדואר, אלא גורסים אותם במקרה של מתן תשובה שלילית.  

כותבים המעוניינים לקבל, תמורת תשלום, חוות דעת ביקורתית מפורטת ומנומקת על כתב-היד שלהם, יוכלו לקבל את השירות הזה. כתב-היד ייבחן על ידי יעל שכנאי או  אחד העורכים הספרותיים המנוסים שלנו. בעקבות הקריאה תיכתב  חוות דעת המפרטת את ההתרשמות מאיכות הטקסט, מהשפה, העלילה, כולל התייחסויותת לחוזקות או חולשות בכתב היד, לכשלים בכתיבה ויינתנו הצעות לשיפור ולפיתוח. למשלוח כתב-יד לקריאה ביקורתית לחצו כאן. אנא ציינו בפנייתכם כי מדובר בבקשה לקריאה לקבלת חוות דעת ביקורתית. עלות חוות דעת ביקורתית היא 1500 ש"ח לא כולל מע"מ.

חוות דעת לספר ילדים לגיל הרך (עד גיל 6) היא 350 ש"ח לא כולל מע"מ.

חוות דעת לספר לכיתות בית ספר יסודי היא 500 ש"ח לא כולל מע"מ.

פגישת יעוץ למבקשים לקבל מידע על אפשרות הוצאה לאור של ספרם, ללא התחיבות לחתימה על חוזה, עלותה

350 ₪ לא כולל מע"מ.

עריכה ספרותית וליווי כתיבה: כל כתב-יד זקוק למבט ולמגע יד אובייקטיבי ומקצועי של עורך ספרותי, אשר יקפיד על סגנון הכתיבה, על המִשְׁלב הלשוני ההולם את אופי הדמויות והסביבה, ועל נאמנות לזמן ולתקופה שבהם מתרחשים האירועים בספר. העורך הספרותי ישים דגש על שמירת הרצף הסיפורי, על אמינות העלילה ואפיון הדמויות, הוא יבחן מתי הסיפור מַלְאֵה את הקורא ומתי הוא חסר וינחה את הכותב היכן ראוי להרחיב והיכן לקצץ.

כותבים שמגיעים עם כתב-יד בוסרי, או כזה שהוא בראשית דרכו, נזקקים לעורך מלווה שיעזור להם לכתוב את הספר, יוביל אותם בעלילה, ינחה אותם על טונולוגיות מתאימות לספר ויהיה להם יד ימין בכל תהליך כתיבת הספר, עוד לפני הגעתו לשלב שהוא הולך לצאת לאור. עורך מלווה עוזר למחבר לגבש את העלילה, להדק אותה, לכתוב ולהתקדם בה, ולהביא את ספרו למצבו המיטבי.


עריכה לשונית: חשובה ביותר לאיכותו וליוקרתו של הספר היוצא לאור. ספר בעברית לא יכול לצאת לאור עם שגיאות לשוניות וללא כתיב. העורך הלשוני מקפיד היטב על כללי הפיסוק, הניקוד, המירכאות והציטוט. הוא נותן דגש על אופן העמדת הדיאלוגים בספר, על חלוקה של פסקאות ועל רווחים נכונים ביניהן.


האחדת כתיב: הקפדה על כתיב אחיד לכל אורך הספר במילים לועזיות, במילים שאפשר לכותבן בשני אופנים ועוד. כך לדוגמה, המלה "קופסא" לא תוכל להופיע פעם אחת ב-א' ופעם נוספת כ"קופסה" ב-ה', או למשל סן פרנסיסקו ולא פעם כך ופעם סאן פרנסיסקו. כתיב אחיד הוא משתנה מוקפד מאוד בספר ישראלי טוב. קורא איכותי לא יהסס להניח מידיו ספר שאינו ערוך לשונית באופן המניח את הדעת וגם לא ירכוש יותר ספרים מאותו בית הוצאה, שאינו מקפיד על עריכה לשונית נכונה.

איור: כתב-יד שמשולבים בו איורים יועבר למאייר עם תום שלבי העריכה. במקרה של ספרי ילדים, האיורים הם חלק חיוני ובלתי נפרד מהטקסט. במקרה זה, יש תכנון ומחשבה לגבי אופי האיורים ומיקומם יחסית לחלוקת הטקסט, כבר בשלב העריכה. בחירת מאייר מתאים היא קריטית להפקת ספר ילדים מוצלח.

עיצוב: לאחר שכתב-היד עבר את שלבי העריכה הוא מועבר למעצב גרפי אשר מטפל בסדר ובעימוד הנדרשים בהמרתו של כתב-היד לספר מודפס. העיצוב כולל התאמת פונט, הוספת כותרות, מראי מקום, תוכן עניינים ועוד. המעצב הגרפי הוא גם מי שאחראי לעיצוב עטיפת הספר. לעתים, משולבים בספר איורים. במקרה זה, שלב האיור קודם לעיצוב הספר.
הבאה לדפוס: לאחר שכתב-היד הותקן לכדי ספר, הגיע הזמן להדפיס ולכרוך. קודם לכן, הוא יעבור מספר הגהות, על-ידי גורמים שונים על מנת לוודא שלא נפלו בו טעויות בשלב העיצוב. אנו ברימונים עומדיכם בקשר הדוק עם בתי הדפוס ומקפידים על איכות ההדפסה והכריכה.

הפצה: לאחר שהספר הוצא לאור הוא מופץ לחנויות ברחבי הארץ. את ספרי רימונים מפיצה חברת דיאלוג הפצה בע"מ / מומי הרמתי,  שלה פריסה ארצית ונוכחות חזקה ברשתות הגדולות ובחנויות הפרטיות.
יחסי ציבור: בד בבד עם הפצתו של הספר לחנויות, נציגי יחסי הציבור שלנו פונים לגורמים הרלוונטיים בעיתונות הכתובה והמשודרת ומעניינים אותם בספר.

הוצאה לאור רימונים שמחה להיות חלק מהמהפכה הדיגיטלית ולשווק גם ספרים אלקטרוניים של כותריה.

 

 

מעוניין להוציא לאור ספר ברימונים? צור עמנו קשר

לחצו כאן לקריאת טיפים להוצאה לאור

קראו כאן על הסופרים שלנו

 


צרו עמנו קשר

השאירו את פרטיכם ונציגנו ישמחו
ליצור עמכם קשר בהקדםנבנה ע"י כתום